Троши

10 класични часовници кои вреди да ги имате во својата колекција

Напишано од martin

Секој модерен господин не може да се замисли без класичен безвременски часовник на него. Без разлика дали е традицијата, изработката или технологијата која се крие во еден часовник, тој кажува многу за вас и за тоа каква личност сте.

Доколку сте љубители на добар часовник, верувам знаете дека не може да застанете само на еден. Еве ја листата од 10 безвременски часовници кои доколку сте финансиски моќни, убаво би било да поседувате еден.

Rolex Submariner

IWC Portofino

Cartier Tank

Omega Seamaster

Breitling Navitimer

Patek Philippe Calatrava

Jaeger-LeCoultre Reverso

Audemars Piguet Royal Oak

Tag Heuer Monaco

Panerai Luminor

За авторот

martin