Задолжително

10 луди модни тренда кои ја издоминираа 2016 година

Напишано од Нино

2016 ќе ја споменеме уште неколкупати во месец Јануари од 2017. Ова ќе го направиме затоа што 2016 изобилуваше со одлични мрднати модни новости и трендови кои не смеат туку така да се заборават. Во продолжение најоткачените 10 модни тренда, кои оставија длабок стилски белег на 2016 –

Post-Soviet тренд, кој беше дел од колекциите на многу познати дизајнери

Ретро бенд налепниците имаат камбек

 Креативни фрази на секое модно парче облека

 Аdidas NMD е вистински хит

Orange Is the New Black

Пола – пола маичките станаа фактор

 Крзното се враќа во мода

People Did It Themselves

Combat Boots моделите станаа вистински хит

Bomber Jackets станаа Mainstream

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)