Луксуз

10 луксузни рачни часовници што одат на сите стилови

Напишано од Пјер

Без разлика дали ќе ги носите како додаток на вашиот смарт кежуал стил, или на одело формалниот стил, овие 10 предлог луксузни часовници може да се комбинираат на се (освен на тренерки и спортски стил). Посетете ги салоните на Божиновски уште денес, за да видите што имаат да понудат на оваа тема

Цените се сочни –

1. JAEGER LECOULTRE REVERSO, $5,500

2. CARTIER TANK MC, $,5995

3. ROLEX EXPLORER, $5,050

4. VACHERON CONSTANTIN OVERSEAS CHRONOGRAPH, $10,800

5. BREITLING SUPEROCEAN HERITAGE, $3,300

6. PANERAI RADIOMIR BLACK SEAL, $5,700

7. OMEGA SEAMASTER, $4,300

8. BREGUET TYPE XXI FLYBACK, $6,700

9. PATEK PHILIPPE NAUTILUS, $109,196

10. IWC PORTUGUESE, $7,500

IWC

IWC

 

За авторот

Пјер