Забава

10 најдобри видео игри во кои ќе уживате во 2017

Напишано од Нино

Гејмери, спремете се ви ги претставуваме најдобрите 10 видео игри кои дефинитивно ќе ве заразат оваа година.

MASS EFFECT: ANDROMEDA

RESIDENT EVIL 7: BIOHAZARD

PREY

WATCH DOGS 2

TITANFALL 2

HORIZON: ZERO DAWN

FOR HONOR

DETROIT: BECOME HUMAN

INJUSTICE 2

TOM CLANCY’S GHOST RECON: WILDLANDS

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)