Луксуз

10 рачни часовници со кои влегуватe во светот на возрасните

Напишано од Пјер

Додека сте млади, рачните часовници ги бирате без многу анализа. Но кога влегувате во светот на возрасните, вашиот рачен часовник станува премногу важен аксесоар, кој всушност го отсликува вашиот карактер. Во продолжение 10 предлог рачни часовници, со цена од 1500 до 4000 долари, кои се правиот луксузен избор при вашиот прв допир со светот на успешните.

TAG HEUER MONACO, $1,900

OMEGA SPEEDMASTER AUTOMATIC, $1,984

BELL & ROSS BR0392, $1,995

TUDOR HERITAGE RANGER, $2,200

BREITLING CHRONOMETRE, $2,222

CARTIER ROADSTER, $2,438

IWC PORTOFINO, $2,497

IWC

IWC

ROLEX DATEJUST, $3,400

CHOPARD MILLE MIGLIA CHRONOGRAPH, $3,538

PANERAI LUMINOR, $4,000

 

За авторот

Пјер