Задолжително

1/3 од животот која ја игнорираме, а е од огромно значење

int_xmasgift_perfectsleepduvet_leftkv
Напишано од Мартин

Дали знаете дека една третина од нашиот живот го трошиме во спиење, па затоа е важно да го изберете вашиот душек мудро. Да имате удобно место за да ја одморите главата може да ни помогне со нетрпение да го очекуваме нашето време за спиење, наместо да се грижиме за тоа колку време сме во сон. Удобноста е крајно субјективна па затоа треба да разгледуваме разни видови на душеци за да го најдеме она што навистина ни е потребно и го сакаме.

ИСТРАЖУВАЈТЕ РАЗЛИЧНИ ВИДОВИ

  • Душеци од Мемори пена

Ако сакате душек кој се обликува според контурите на вашето тело и ви дава лична поддршка, тогаш душек од пена е совршен за вас. Мемори пената ги апсорбира и ублажува движењата, па затоа е идеална доколку го делите креветот со некој. Душеците со мемори пена се меки, удобни и отпорни.

  • Ecocell® душеци

Ecocell® е цврст материјал кој не ги менува своите карактеристики, но сепак е доволно еластичен за да се прилагоди на вашето тело. Ако сакате поцврст душек може да го најдете токму од изборот на душеци на Dormeo.

  • Душеци од пружини од пена

Пружините од пена се хибрид помеѓу обичните пружини и пената и го нудат најдоброто од двете технологии. Пружините од мемори пена се екстремно проветрени, прилагодливи и направени за да ви дадат динамична, удобна средина за спиење каква што досега не сте имале.

  • Душеци од природни материјали

Комбинација од најголемите средства на природата со најновите модерни материјали за да ви пружат неверојатно удобен сон. Погледнете ги душеците на Dormeo направени од бамбусови влакна, алое вера, посребрени влакна, памук и други материјали кои ќе ви дадат свеж, релаксирачки и удобен сон.

Dormeo душеците се дизајнирани да ви пружат удобност и да ви дадат поддршка онаму каде што најмногу ви е потребна. Па поради тоа Dormeo се грижат за таа 1/3 од вашиот живот. Не ја пропуштајте нивната понуда и одберете Dormeo душек со подарок Perfect Sleep – Двоен јорган за 4 сезони. Кликнете ТУКА и нарачајте веднаш!!!

За авторот

Мартин