Селебрити

13те најдобри стилски селебрити моменти за 2016

Напишано од Нино

Како што и веќе неколкупати споменавме, 2016 не планираме туку така да ја заборавиме, барем не во поглед на модата. 2016 остави белег, а голема заслува за тоа имаат и познатите, кои секој момент перфектно го искористија за да докажат дека модата и стилот се најбитна работа во светот на шоубизнисот. Во продолжение најдобрите 13 моменти кои ние нема така лесно да ги заборавиме –

CHIWETEL EJIOFOR: НАЈМОДЕРНИОТ МАЖ НА WIMBLEDON

Chiwetel Ejiofor

 DAVID BECKHAM И НЕГОВАТА ОМИЛЕНА ШОФЕРСКА КАПА

David Beckham and his hat

JARED LETO Е МОДЕРЕН ЏОКЕР

Jared Leto

PRINCE GEORGE НА НИВО, КАКО И СВОЈОТ ИДОЛ OBAMA

Prince George

EDDIE REDMAYNE Е ПРИМЕР ЗА КОМБИНИРАЊЕ СО ОДЕЛО

Eddie Redmayne

FRANK OCEAN СО VANS ПРЕД ВЛЕЗОТ НА БЕЛАТА КУЌА

MICHAEL FASSBENDER, НАЈМОДЕРНИОТ МАЖ ВО ВЕНЕЦИЈА

Michael Fassbender

МОДЕРНИОТ КАМБЕК НА RYAN GOSLING

Ryan Gosling

PEP GUARDIOLA ГО КРЕНА СТИЛСКОТО НИВО ВО АНГЛИЈА

Pep Guardiola

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)