Архитектура

14 Инстаграм инспирации за уредување на домот

Напишано од Нино

Инстаграмот како социјална мрежа од ден на ден има се повеќе и повеќе корисници кои објавуваат фотографии од своето секојдневие. Постојат голем број на инспиративни профили со храна, мода, домашни миленици и уште безброј категории. На Инстаграм исто така може да се најдат профили за оние кои што имаат огромна страст за внатрешното уредување, дизајнот и архитектурата. Издвоиме неколку Инстаграм профили на кои корисниците објавуваат шарени, елегантни и минималистички ентериери. Погледнете и стискајте FOLLOW! 🙂

The year is coming to an end, and it truly has been a great one. As I sit here with my sister in the hospital with her new baby boy I have to think about all my blessings. I'm excited for all the new year has to bring and all God is going to do. Here's a little glimpse into our living room. It's still a work in progress, but hey so am I ☺️✨🤘🏻 I hope you all are having a blessed holiday 💛 #thesummersabode #jungalowstyle #finditstyleit #livethelittlethings #livealifeyoulove #pursuepretty #sodomino #southwestern #theeverygirl #thatsdarling #bohemia #boholuxe #bohemian #bohohome #bohemianhome #bohemianstyle #bohemianmodern #ihavethisthingwithtextiles #dscolor #dsnicerug #dstexture #showmeyourboho #turkish #apartmenttherapy #flashesofdelight #currentdesignsituation #moreismoredecor

A post shared by Carley Summers (@carlaypage) on

Pretty morning light at @TheJungalow 🌿✨❤️ #jungalowstyle #jungalowbytheriver

A post shared by Justina Blakeney (@justinablakeney) on

Nailed it!!! This beauty from the #ambularinteriorsaintgotnothingonme by @undecorated_home is quite the vignette

A post shared by Amber Lewis (@amberinteriors) on

Enjoying another lunch at @the.slow

A post shared by Idh Inadesignerhome (@inadesignerhome) on

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)