Стил

4 начини како да ја носите ролката

Напишано од martin

Ролката е модно парче кои постои од многу одамна и важи за незаменливо парче во машкиот гардеробер. Со текот на времето, дизајнерите создале различни видови на ролки и доста ја унапредиле.

Враќање во 70-тите

Јасно е дека во 70-те години машката мода била на едно навистина високо ниво.

Под кожна јакна

Ролката е модно парче кое дава нота на маженственост, па доколку сакаш да го зголемиш тој впечаток, над неа може да облечете и кожна јакна.

I just hate these cold days in the Netherlands.❄ Wish it was summer time already! What about you?☺ . . Tonight I'm having a nice party with some friends.👌 But first off to work🙌🏻 . . Style – @zara ✌ . . . . . . . . . #streetstyle #streetwear #fashion #fashionblogger #fashionblog #style #ootd #outfit #menswear #fashioninfluencer #menfashion #streetfashion #blogger #look #love #model #menstyle #whatiwore #picoftheday #photooftheday #swag #jacket #turtleneck #ootdmen #trend #styleoftheday #mensstyle #mensfashion #influencer #dutch . . @menwithstreetstyle @mensfashionpost @bestcasualoutfit @menaboutfashion @menstyleoficial @men_officewear_kingdom @manify @modernmenstreetstyle @dailystreetlooks @highesturbanfashion @streetstyleforhim @bestofmenstyle @mensfashionpost @mensfashion @gentwithstreetstyle @styleforguys @mensfashion_guide @streetstyle.men @thecasual_gentlemen

A post shared by Thijs Holtmaat (@thijsholtmaat) on

Под капут

Ролката во комбинација со капут е одличен избор да ги победиш ниските температури со висок стил.

Со костум

Без разлика дали е кежуал петок или некоја забава која што бара добар дрес код, ролката и костумот или сакотот е совршена комбинација.

 

За авторот

martin