Мода Селебрити

40 пати кога култните селебрити фаци изгледале совршено во ролка

Напишано од Пјер

Ролка стилот датира уште од 60тите. Познатите ретро машки фаци се вистински амбасадори на овој стил. Тие го комбинирале со ролка џемпери, тенки ролка блузи, и во секакви комбинации и моменти (и формални и нефорамални). Време е да се потсетиме на овој стил, и да се вратиме во минатото и вистинските џентлмени од историјата.

Од глумци како Мајк Кејн, Роберт Редфорд, Марлон Брандо, пејачи како Елвис, Битлси, Сајмон и Гарфанкел, па се до спортисти како Мохамед Али и Чарлс Баркли. Листата е долга, ретро, и прекрасна.

За авторот

Пјер