Стил

5 најдобро облечени тренери во Премиер Лигата

boximage-5
Напишано од Мартин

Во најдобрата фудбалска лига на светот не само што се води борба на терените, таму се води и борба надвор од нив. Борба за тоа кој тренер ќе има подобар стил, а мора да признаеме дека и на ова поле во Премиер Лигата конкуренцијата е голема.

Пеп Гвардиола

Се смета за златното момче во менаџерската работа и машката мода.

boximage

Антонио Конте

Како повеќето италјани, така и Конте има моден вкус кој го издвојува од другите.

boximage-1

Жозе Мурињо

Господинот Специјален уште по доаѓањето во Премиер Лигата во 2004 година го претстави единствениот swag стил кој стана тренд кај мажите.

boximage-2

Арсен Венгер

Тренер кој е целосно посветен на фудбалот и елеганцијата.

boximage-3

Боб Бредли

Првиот американец кој седнал на клупата како тренер во Премиер Лигата и кој се карактеризира со едноставен кежуал стил.

boximage-4

За авторот

Мартин