Задолжително

5 предлог рачни часовници за битните настани во неделата

Напишано од Пјер

Секој настан во неделата значи и различен рачен часовник. Знаеме дека 5 во своја сопственост се многу, доколку не сте Федерер, Лео Ди Каприо или Кање Вест, но доколку успеете да си дозволите барем 2 рачни часовници тогаш сте на прав пат. Значи, еден вид се носи на бизнис состаноци или смокинг вечерни настани, а друг вид на викенд зезања или спортски манифестации.
Проверете ги нашите предлози –

БИЗНИС СОСТАНОК

The watch: Zenith El Primero Chronomaster 1969

 

СМОКИНГ ВЕЧЕРА

The watch: Piaget Altiplano

 

КЕЖУАЛ ДРУЖЕЊЕ

The watch: NOMOS Glashütte Tangomat GMT

 

ВИКЕНД ПО ДОМА

The watch: Timex Waterbury United

 

ВО ТЕРЕТАНА

 

За авторот

Пјер