Uncategorized Омилени места

5те најмодерни ресторани во Милано

Напишано од Нино

Wizz Air има супер понуда до Бергамо (блиску до Милано), па веруваме дека дел од вас веќе го имаат Милано како дел од нивните планови за прошетка. Град кој важи за втор дом на светската мода, град во кој секој агол си има своја убавина. Денес имаме предлог 5 ресторани во Италијанската престолнина на модата, кои важат за најмодерните и најлуксузните места за јадење во Милано. Па доколку имате во план ручек или вечера без ограничен буџет, пикирајте го ресторанот уште одма –

GIACOMO BISTROT

f30a47df-7a3f-45e2-be22-41a4fb7e0ad9

CERESIO 7

e5c30cd9-b6da-4dd3-bb4a-3b8bf649f7c4

U BARBA

ac78bd22-bd62-4dfd-9623-3307ff8ac720

IL SALUMAIO DI MONTENAPOLEONE

17376640-635e-4665-84cf-bfdd0b81efcb

DRY

9314e08c-1c1c-47ab-956f-2bf587c4335a

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)