Хотели

7те најромантични хотели во светот

Напишано од Нино

Без разлика дали сакате да ја изненадите вашата поубава половина, или да одите плански за некој јубилеј или меден месец, листава со најромантичните хотели на земјината топка ќе ви се најде. За да посетите некој од доленаведените хотели, се што ви треба е малку подлабок џеб и желба која вреди да се истера до крај. Да почнеме со ред –

  • Photographs courtesy of L’Hotel Marrakech/Mr Jasper Conran

 

  • Photographs courtesy of Grand Hôtel

 

  • Photographs courtesy of Gravetye Manor
  • Photographs courtesy of Galle Fort Hotel
  • Photographs courtesy of Aman
  • Photographs by Mr Grégoire Gardette. Courtesy of La Réserve Paris

 

  • Photographs courtesy of Taj Hotels Resorts and Palaces

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)