Најново

Адидас ги објави сите новитети (12 пара патики) кои не баш ги задоволија нашите вкусови

Напишано од Пјер

За време на 2018 NBA All-Star game во Los Angeles, adidas е специјален домаќин во 747 Warehouse St., каде за време на овие два дена ќе ги презентира сите новитети од нивниот бренд. Денес предвреме наидовме на листата на патики (вкупно 12), која не баш не израдува. Можеби прво послабо лансирање на големиот бренд после подолго време.

Листата на 12 модели е  FUTURECRAFT 4DBAPE x adidas Dame 4Crazy BYW XCrazy BYW LVL 1, Y-3 BYW Harden, Harden Vol 2, Ultra BOOST Mid ParleyAlexander Wang x adidas AW BBallEQT BB ADVSpeedfactory AM4 ”London,” Speedfactory AM4 “Paris” и Speedfactory AM4 “LA.”

За авторот

Пјер