Мода

Adidas Originals со две нови фаци во нивното портфолио

Напишано од Нино

adidas Originals и нивната најнова “XBYO” колекција доби две нови заштитни лица. Раперот Desiigner и моделот Adwoa Aboah. Одличен избор

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)