Автомобили

Bentley Bentayga со нов V8 мотор

Импресивниот мотор на Ауди, bi-turbo 4.0 литарски V8 мотор, набрзо се пресели во Bentley  моделот. Овој мотор е со турбо полначи и развива 542 коњски сили. За 4,5 секунди развива брзина од 100 км со максимална брзина од 290 км/ч.

Естетски гледано, во ентериерот работите остануваат исти, но кај овој модел може да се најдат карбонски детали, како и воланот кој е креиран од дрво и кожа. Овој модел може да го најдете во 15 различни бои.

За авторот

martin