Одржување

Дали ја имаме најлошата фризура во светот?

Напишано од Пјер

Како кај модата, така и кај фризурите, правила повеќе нема.

Оваа луда Адидас фризура беше главната тема на новиот Руски стил, дел од новата линија на Gosha Rubchinskiy’s A/W 18.

Rubchinskiy секоја година не изненадува со нови луди работи, како тренерка панталона, Бекамовка во вид на три пати поголем дуксер, но оваа фризура не сме баш сигурни дали ќе помине кај модниот свет 🙂 За се има граници

adidas hair at Gosha Rubchinskiy FW18 #hsfashionweek 📷: @emmahopeall for dazed

A post shared by HIGHSNOBIETY (@highsnobiety) on

@gosharubchinskiy @dazed @dazedfashion | Ekaterinburg, 2018

A post shared by Yana Davydova (@ydavydova) on

Rubchinskiy has done lots of things right since becoming the pale overlord of Soviet Sportswear Chic. Things like making really good oversized jumpers and replicas of that David Beckham Manchester United shirt. But we can’t see this one catching on.

За авторот

Пјер