Музика

Дали веќе го имаме најголемиот хит кој ја одбележа 2016?

Напишано од Нино

Оваа година според сите песни кои што излегоа може да заклучиме една работа, а тоа е дефинитивно дека поп музиката го доживеа врвот оваа година. Ги собравме дел од најслушаните и најдобрите поп песни за 2016 година во една листа, но една песна остана на врвот. Ноември беше месецот кој беше буквално одбележан со една и единствена песна. Clean Bandit feat. Anne-Marie & Sean Paul – ‘Rockabye’ е песната која остана цел месец на прво место, а тоа не е лесно. Дали се сложувате дека ова е хитот кој ја одбележа 2016 година?

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)