Задолжително

Дали знаете кои машки чевли ќе бидат хит оваа есен/зима сезона?

Напишано од Пјер

Desert (chukkas) чевлите (правилно кажано – чизмите) се модното парче кое е задолжително за секој современ маж оваа есн/зима сезона.

Пустинските чизми дефинитивно станаа хит кај модерните мажи низ светот. Нивната промоција во модниот свет беше пред неколку години, а денес тие веќе се неизбежно парче од ормарот на секој современ маж. Најчесто може да ги видиме во кафена боја, но истите може да се најдат и во останатите нијанси, како тегет, сиви, па дури и бордо. Најчесто се комбинираат со кежуал стилот, односно нивен најголем пријател се фармерките. Но подоле во галеријата ќе видите и примери на комбинирање и со кратките панталони, но и со формалниот бизнис стил.

Неколку предлог комбинации во продолжение, како додатна инспирација –

За авторот

Пјер