Задолжително

Дали знаете кој машки моден стил е омилен на тимот на Friday.mk?

Напишано од Пјер

Станува збор за стилот микс на формалното и кежуал моментот.

Стил кој комбинира темни фармерки, сако/блејзер, и зимски чизми. Се радуваме што истата се почесто се комбинира и низ улиците на Македонија, што секогаш ни носи насмевка на лицето. Истата може да се комбинира на работа, на прослави, на формални настани, и на што уште не. Изборот е голем 🙂

Уживајте во галеријата, и при следна можност комбинирајте го овој стил.

За авторот

Пјер

1 Коментар