Пијалоци

Долго очекувана Maccalan Quest колекција на виски

Напишано од martin

Таа е создадена за Global Travel Retail продавање, колекцијата Maccalan Quest е инспирирана од приказната која се крие позади дестилеријата на виски. Оваа нова колекција на виски, пред брзо време се појави за прв пат на аеродромот во Сингапур. Од оваа колекција ќе може да се најдат четири нови шишиња, Macallan Quest колекцијата е една од најдобрите на овој бренд, Macallan Quest, Macallan Enigma, Macallan Lumina и Macallan Terra. Сите овие заедно имаат нови вкусови и ароми, а да не го споменуваме огромниот квалитет.

Првиот Macallan Quest е со вкусови на цитрусно овошје и ароми на ванила. Macallan Lumina е одлична комбинаија од новите и старите вкусови. Се карактеризира со кремаста ванила, ѓумбир и дрвенести зачини. Macallan Terra е познат по нотите на карамела, суво овошје и богати дрвенести зачини, додека пак Macallan Enigma, е со полн вкус на сушено овошје, цимет и зачини.

 

За авторот

martin