Хотели

Еден од најубавите хотели во светот се наоѓа во Ибица

После Амстардам, Берлин и Хамбург, Sir Hotels го отворија својот најнов објект во Ибиза под името, Sir Joan. Сместен е во срцето на Ибица и нуди неверојатен поглед кон пристаништето и стариот град. Групацијата Sir Hotels се води по една филозофија за модерен луксуз која што ќе може да ја видите во галеријата на самиот хотел.

Хотелот во себе содржи 38 соби и апартмани, вклучувајќи два пентхауса од 80 м2. Гостите во овој хотел ќе може да уживаат во Izakaya Asian Kitchen & Bar ресторанот и бурегер барот The Butcher. Погледнете ја галеријата и ќе видте за каков тип на хотел станува збор. Ако одите на Ибица, ова треба да биде вашиот прв избор.

За авторот

martin