Селебрити

Една посветена на патиките и стилот на Еди Рама

Напишано од Пјер

Албанскиот премиер, Еди Рама, има малку поинаков стил од останатите премиери во светот. Тој последнава година, изненадува со својот стил, кој стана познат насекаде низ светот. Дали стилот базиран на патики му е ПР потег, или само зезанција, оставаме вие самите да процените.

Тој покрај комбинирањата со класични патики, знае да не изненади со неговите омилени Стен Смит Адидас модели, па дури на едно интервју се има појавено и во Џорданки. Јако!

За авторот

Пјер