Фитнес

Еве зошто е февруари најдобриот месец за вежбање…

Напишано од martin

Драги наши фанови и читатели, дали сте знаеле дека месецот февруари е најдобриот месец за љубителите на фитнесот и вежбањето. Се прашувате зошто, затоа што се ближи крајот на зимата и ни доаѓа потоплиот период, а воедно и започнуваме со припремите за летото. Но, има уште една работа по која месецот февруари е најдобриот за вежбање, а тоа се најдобрите понуди на фитнес опреми и справи за вежбање кои ги има во Македонија. Без разлика дали барате опрема за во вашата домашна теретана или домашна соба, денеска ќе ви го претставиме местото каде што ќе можете да најдете се што ви треба по исклучително добри цени и големи попусти.

Станува збор за Бидифит, местото кое нуди голем избор на едноставна и напредна фитнес опрема за кардиоваскуларен тренинг, тонирање на мускулите, слабеење, истегнување и др. Сакате да ги намалите килограмите, да го зајакнете телото, да уживате во вежбањето внатре или надвор? Разгледајте ја страницата на Бидифит и најдете ја совршената алатка за да ја постигнете вашата цел!

Стартот на годината е најдобар за нови почетоци. А вие можете да имате ново, посекси, поздраво, повитко и посилно тело преку специјалните понуди на справи и реквизити со ПОПУСТ до неверојатни 50 % кои важат само до 15 февруари

Еве неколку кои ги издвоивме од асортиманот на Бидифит…

Gymbit Speed Abs Фитнес реквизит

Дали сакате да ги добиете стомачните мускули кои одамна ги посакувате? Уморни сте од правење болни вежби за стомачни мускули со кои го повредувате грбот и не успевате да ги постигнете посакуваните резултати. Со Gymbit Speed Abs вашиот под ќе се трансформира во совршен простор за вежбање.

*купете го веднаш на попуст од 50 % по цена од 1,245 денари. КУПИ ВЕДНАШ!

Gymbit Ab Slim Flex Фитнес справа

Вежбајте и оформете фантастични стомачни мускули со помош на Gymbit Ab Slim Flex, справа која генерира отпор при движења нагоре и надолу. Удвојувајќи ги интензитетот и обезбедувајќи ви ги посакуваните резултати брзо и едноставно.

*купете го веднаш на попуст од 50 % по цена од 2,490 денари. КУПИ ВЕДНАШ!

Gymbit Подлога за вежбање

GymBit подлогата за вежбање од EVA пена е идеална за употреба под скеоја справа за вежбање, како што се елиптичните велосипеди, клупите и повеќенаменските справи. Подлогата можете да ја користите на затворено и на отворено.

*купете го веднаш на попуст од 47 % по цена од 790 денари. КУПИ ВЕДНАШ!

За авторот

martin