Uncategorized Креатива Серии

Главните ликови на Stranger Things во малку поинакво модно издание

Напишано од Нино

Dan Freebairn, дечкото зад KickPosters, презентираше одлични цртежи поврзани со ликовите на Stranger Things, поврзани со уличниот стил на денешницата.

Lucas е во знакот на YEEZY, Dustin во Vetements, Eleven е како родена во делата на Gosha Rubchinskiy, и Mike на крајот во Nike Air Max 90s. Фантастично!

stranger-things-streetwear-brands-illustrated-halloween-05-1200x800 stranger-things-streetwear-brands-illustrated-halloween-04-1200x800 stranger-things-streetwear-brands-illustrated-halloween-03-1200x800 stranger-things-streetwear-brands-illustrated-halloween-02-1200x800

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)