Водич за готвење

Го имаме енергетскиот лек за новогодишните забави

Напишано од Нино

За повеќето од нас, месецот декември е навистина турбулентен. Месец кога сите не стигнува онаа новогодишна еуфорија исполнета со богати трпези, собиранки со колегите од работа, предновогодишни after work забави и што уште не. Епа господа, за се тоа е потребна добра енергија, а Фичо од Мои Рецепти ќе ви покаже како на едноставен начин да го постигнете тоа.

Станува збор за едни превкусни и здрави енергетски бомбици. За почеток, за подготовка на овој десерт потребно ви е да го поседувате црвениот Nutribullet, а во овој момент имате шанса како никогаш до сега за тоа. Станува збор за РОДЕНДЕНСКАТА ПОНУДА на Топ Шоп по повод 20 години и вие може да го имате црвениот Nutribullet по цена од 3.990 денари.

Подготовка

1. За првите бомбици сите состојки ставете ги во Нутрибулетот и блендирајте додека смесата не се изедначи. Направете мали топчиња и валкајте ги во кокос.

2. За вторите бомбици сите состојки блендирајте го во Нутрибулетот додека смесата не се изедначи. Овие бомбици не мора да ги валкате.

3. За третите бомбици сите состојки изблендирајте ги во Нутрибулетот додека смесата не се изедначи. Направете мали топчиња и валкајте ги во какао.

4. Готово! Сервирајте!

Затоа не се размислувајте и побрзајте да го купите црвениот Nutribullet бидејќи понудата трае 31.12. За да го нарачате кликнете ТУКА.

nutribullet-800x418

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)