Пијалоци

GREY GOOSE, за стил и софистицираност на секоја забава

Напишано од Mr. M

Совршена за споделување со пријателите и семејството, важи за една од најдобрата вотка во светот која е спакувана во елегантно шише и е совршен подарок за вашата следна покана на забава. За да се создаде вотката GREY GOOSE, Франсоа Тибо го одржува незаменливото ниво на изработка, користејќи само најквалитетни состојки.

Нејзиниот извонреден карактер е резултат на извонредна страст за создавање дух и неспоредлива посветеност на највисок можен квалитет. Од поле до шише, Франсоа Тибо го надгледува секој чекор во креирањето на GREY GOOSE вотката, од изборот на најдобрите состојки за дизајнирање на процес кој гарантира дека нивните природни карактеристики се заробени во финалниот дух.

L ‘ESPRESSO MARTINI коктел

Совршениот коктел започнува со извонредниот карактер на вотката GREY GOOSE. Без разлика дали ја пиете чиста или ја мешате со свежи состојки, мазниот, задоволувачки вкус на GREY GOOSE ги издигнува дури и наједноставните состојки.

Еден од најпознатите коктели од GRAY GOOSE, се служи во чаша за мартини и е идеален за подготовка по дома.

РЕЦЕПТ

  • 40мл GREY GOOSE вотка
  • 20мл едно еспресо
  • 20мл ликер со вкус на кафе
  • Еден прст сол

Додадете ги сите состојки во шејкер со мраз и промешајте. Потоа ставете го во стаклена чаша за мартини и украсете со темно чоколадо во прав.

За авторот

Mr. M