Најново

Hublot Big Bang Blue, совршен летен часовник

Напишано од martin

Hublot се реши да ги изненади припадниците од машкиот пол и да им претстави нов часовник кој стана совршен за летото. Станува збор за Big Bang Blue кој навистина привлекува внимание со својот дизајн. Часовникот е водоотпорен и отпорен на прашина и удари, што значи дека е совршен за на плажа.

Направен е од сино керамичко куќиште, сино кожно ременче и уникатен сино – сив бројчаник. Во самото куќиште се наоѓа UNICO механизмот кој ви дава неверојатна прецизност.

За авторот

martin