Мода

Hugo Boss со елегантна машка колекција за есен/зима 2018

На модната недела во Њујорк, свој наспат имаше и брендот Hugo Boss. Брендот таму ја претстави својата новаколекција која е инспирирана од урбаната атмосфера во модерната метропола, спортот. Таму исто така беа претставени нови машки модни парчиња кои најдобро одговараат за оние мажи со спортска градба и атлетски тела.

За авторот

martin