Uncategorized Луксуз

Инспирација и стил, во новиот рачен часовник на Ulysse Nardin

Напишано од Нино

Chronograph Annual Calendar from Ulysse Nardin е рачниот часовник кој е главна тема деновиве во светот на луксузот. Одличен дизајн, префинет стил, и минималистички детали. Се што е потребно за нова страст во машкиот свет на рачните часовници. Проверете сами –

mtqzmdk3ndm4otm1mtk2odc3 mtqzmdk3ndm4njy2nzyxndix mtqzmdk3ndkyodkwnzizntm0 mtqzmdk3ndkzndi3ntk0ndq2

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)