Селебрити

James Franco е главниот лик во најновото издание на GQ Italia

Напишано од Нино

Дело на фотографот Cédric Buchet и стилистот Andrea Tenerani,феноменалниот Franco одлично (мафијашки, зошто нели Италија) изгледа во модните парчиња на Ermenegildo Zegna,  Gucci и Prada.

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)