Пијалоци

Како до рамен стомак за 4 дена!

Напишано од Нино

Со овие трикови и вие можете да имате рамен стомак…

За рамен стомак, доволно е редовно да ги правите овие две работи.

Редовно подготвувајте го овој напиток за преку ден, а резултатите ќе ги видите за четри дена:

Помешајте осум чаши вода, лажица рендан ѓумбир, свежа и излупена краставица, исецкан лимон и околу 12 листови нане. Сето тоа оставете го да преноќи во поголема тегла и наредниот ден пијте го овој напиток преку целиот ден – поделете на 5 дела и испијте ги преку ден.

Покај тоа, овој напиток употребувајте го пред спиење:

Во блендер ставете еден лимон, краставица, лажица изрендан ѓумбир, лажица сок од алое вера, шака магдонос и половина чаша вода. Изблендирајте го сето ова и испијте го пред спиење, па на овој начин ќе го забрзате метаболизмот и ќе согорувате масти и во текот на сонот. Покрај тоа, краставицата и лимонот ќе ги исфрлат отровите од телото, ѓумбирот ќе го олесни варењето, а магдоносот е сјаен бидејќи е идеален извор на антиоксиданси.

 Denar.mk

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)