Селебрити

Kit Harington е прогласен за најлошо облечен маж на годината

Напишано од Пјер

Британскиот GQ ја објави листата со најлошо облечени мажи на годината, каде највисоко котира главниот лик на Game of Thrones – Kit Harington. Британскиот актер завршил на врвот на непопуларната листа, благодарение на гласањето на познатите модни фаци како Giorgio Armani и Sir Paul Smith, кои едногласно се изјасниле дека актерот лошо ги комбинирал модните стилови во 2017та година.

На листата ќе ги видите и пејачот Morrissey, како и познатиот Elon Musk кој се наоѓа на 9тата позиција.

Целата листа подоле, а на крај и мал извадок  со стиловите на Kit Harington, па кажете и ваше мислење дали Британецот заслужил да е на врвот на лситата. Нашиот тим не баш се сложува со листата 🙂

Worst Dressed Man List

1 – Kit Harington

2 – Paul Merton

3 – Shmee150

4 – Jacob Rees-Mogg

5 – Morrissey

6 – PewDiePie

7 – Louis Theroux

8 – Marshmello

9 – Elon Musk

10 – Joe Wicks

За авторот

Пјер