Апликации

Кои 10 женски модели се на врвот на Инстаграм листата во 2016 година

mti4mdq0mjyzodc4ndc3odm0
Напишано од Хонг

2016 е скоро зад нас, па во продолжение сумирани резултати на Инстаграм за најпознатите девојки со светскиот шоубиз. Selena Gomez и Taylor Swift се на врвот на листата по најлајкани постови во 2016 година.

Но статијава не е за нив. Сега се задржуваме кај женските модели и резултатите од нивните Инстаграм профили за 2016. Моделите оваа социјална мрежа ја гледаат како битна алатка во нивната промоција, па овие резултатати не се нималку наивни. На врвот на листата се Gigi Hadid и Cara Delevingne, следени од Hailey Baldwin и Bella Hadid. Сестрите Hadid имале одлична Инстаграм (и професионална) година. Целата листа во продолжение –

1. Gigi Hadid –  16 million нови во 2016 (Total 26 million)
2. Cara Delevingne – Gained 14.3 million нови во 2016 (Total 35.6 million)
3. Hailey Baldwin – Gained 5.9 million нови во 2016 (Total 8.4 million)
4. Bella Hadid – Gained 5.8 million нови во 2016 (Total 8.1 million)
5. Emily Ratajkowski – Gained 5.7 million нови во 2016 (Total 9.4 million)
6. Victoria Beckham – Gained 5.2 million нови во 2016 (Total 13.1 million)
7. Chrissy Teigen – Gained 4.8 million нови во 2016 (Total 9.1 million)
8. Gisele Bundchen – Gained 3.9 million нови во 2016 (Total 10.6 million)
9. Taylor Hill – Gained 3.6 million нови во 2016 (Total 5.7 million)
10. Candice Swanepoel – 3.5 million нови во 2016 (Total 10 million)

За крај, палете Инстаграм и заследувајте ја првата 10ка за 2016.

За авторот

Хонг

Остави коментар