Спортски вести

Кој е најфраерскиот дрес во Англиската Премиер лига?

Напишано од Пјер

Англиската Премиер лига конечно почнува. Во петок е првиот натпревар, а и викендов ќе уживаме со првите натпревари од новата 2017/18 сезона. Сега не правиме муабет кој ќе освои, кој каков трансфер направил, и кој ќе испадне. Сега, ќе прошетаме низ видеово со сите нови дресови од новата сезона. Има доста фраерски дресови, кои супер би оделе и на фармерка. Кој е вашиот фаворит?

За авторот

Пјер