Мода

Кој од познатите личности биле фанатици на Rolex часовниците?

Напишано од Нино

Rolex часовниците се вистинска класика, никој неможе да го оспори тоа. Од нивниот преубав дизајн до перфектниот механизам швајцарскиот производител на часовници ги краси зглобовите на едни од најпознатите и највлијателни луѓе на сите времиња.

rolexche-670x670

Че Гевара – Rolex GMT Master

rolexchurchill-670x810

Винстон Черчил – Rolex Datejust

rolexelvis-670x670

Елвис Присли – Rolex King Midas

rolexjfk

Џон Кенеди – Rolex Day-Date

rolexking

Мартин Лутер Кинг – Rolex Datejust

rolexmcqueen-670x670

Стив Меквин – Rolex Explorer II

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)