Стил

Кратка листа од најдобро облечените мажи на 2018 Grammy Awards

Напишано од martin

Бруно Марс можеби имаше одлична вечер на овогодинешните Grammy награди, но вистинските добитници беа оние што ги покажаа своите стилски знаења на црвениот килим. Во типично креативен стил, некои од најпознатите светски уметници потрчаа до најголемиот годинашен музички настан кој го отфрли основниот црн туш тукс во корист на повеќе шарени, експериментални бои и комбинации. Еве ги најдобрите 5…

Common

Matt Maher

Donald Glover

John Legend

Zayn Malik

За авторот

martin