Хотели

Куба го доби првиот хотел со 5 звезди

Напишано од Нино

Во последните месеци од својот мандат, Обама ги крена рестрикциите кон Куба за рум и цигари, кои се едни од најголемите адути на Куба за привлекување на туристи. Овие најави се остварија, и се поголем број на луѓе низ светот ја ставаат Куба на својата travel листа. Групацијата Kempinski бурно ги следи овие трендови, па деновиве конечно најавија за отворање на нивниот прв хотел во Куба со 5 звезди –  Gran Hotel Kempinski Manzana La Habana

Хотелот ќе биде дел од Manzana de Gómez објектот, во срцето на Havana. Изгледа неверојатно

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)