Задолжително

Кул модна комбинација со која изгледате одлично и ненаметливо

Напишано од Пјер

Секој од вас кој повеќе се има заинтересирано за модата во светот, знае дека голем дел од машките стилови започнуваат од Американските факултети (колеџи). Од лоаферките, кожните јакни, па се до бомберките. Така и со стил комбинацијата на класичнa памучна еднобојна блуза и чино панталоните. Не наметливи, кул, и со стил. И лесни за комбинирање со останатите парчиња облека, и во сите временски услови (ете ајде освен зимата). Одберете нешто од мини галеријата –

How To Wear A Sweatshirt And Chinos

reiss h&m gap zara

За авторот

Пјер