Стил

Man in Pink! Модниот стил кој е се повеќе присутен кај мажите

Напишано од martin

Пинк е личност. Човекот што носи розева боја не е само модно напреден, тој е сигурен во својата сексуалност додека се чувствува удобно во сопствената кожа. Човек што носи што сака, ги надминал стереотипите и застарени верувања. Носењето розово дава дополнителна доверба и желба да се истакне и нема ништо попривлечно од доверлив човек. Со помош на розова, можете да го извадите најдоброто од самите вас.

До 60-тите, кога глобалната модна индустрија ги класифицираше боите по пол, со цел да ја зголеми продажбата, розовата се сметаше за унисекс. Всушност, во текот на 18-тиот век мажите, мажите знае да носат свилени костуми во розева боја. Дополнително, црвената е познато дека е повеќе мажествена и воинствена боја, бидејќи е позната по својата сила и моќ.

Сите ние се сеќаваме на Роберт Редфорд кој глумеше Џеј Гетси, славно носејќи го својот розов костум во Големиот Гетсби, симболизирајќи ја својата општествена класа.

Првото правило за успех модата е да ги задржите работите едноставно. Нијанси на розева може да ве издвојат, може да одберете пар розови чорапи или розова јакна. Клучот за елегантен изглед е рамнотежа. Обидете се да направите комбинации кои се естетски пријатни. Безбедна опција е розева со беж, сива, бела, заедно со потемни нијанси. Веднаш штом почувствувате како да ги совладате основите, можете да експериментирате со покреативни комбинации.

За авторот

martin