Стил

Massimo Dutti – бренд за класичниот господин

Напишано од martin

Класични и современи модни парчиња за оние кои бараат свеж и прилагоден изглед по нормални цени. Во Massimo Dutti вие можете да најдете се! Од чорапи до аксесоари и костуми. Работата е во тоа што сите тие парчиња гардероба имаат свој специфичен стил. Тие имаат минимални, но сепак класични линии. Повеќето од облеката е направена од врвни природни материјали како волна, памук и вистинска кожа.

Massimo Dutti се однесува на елегантен човек, кој ги сака класичните дизајни со прилагоден допир, ажуриран за да одговара на актуелните трендови.

Massimo Dutti е компанија за производство на облека која потекнува од Барселона, Шпанија. Таа е основана во 1985 година, а нејзината палета на производи беше ограничена само на машка гардероба, а во 1992 година го претстави женскиот опсег. Оттогаш, Massimo Dutti разви 750 продавници во 74 земји. Брендот целосно дизајнира и произведува доста широк спектар на машка облека, женска облека и разни видови на модни додатоци.

За авторот

martin