Интервјуа

Најдобрите 10 пара на патики за 2016 според еден од нашите секојдневни идоли

Напишано од Нино

Основачот на Highsnobiety, познатиот David Fischer, е наша секојдневна инспирација, исто како и неговата страна на која се огледуваме. Доколку не сте го знаеле до сега, време е да го промените тоа. Деновиве тој искочи со интересна листа на најдобри модели на патики за 2016, која секако дека не помина незапазено од големите гиганти во индустријата.

И на нам листата ни се виде како изненадување, затоа што дефинитивно незнаевме дека David е зависен од класика моделите на Adidas и New Balance, и се држи до основата. Според листата тој не е фасциниран од фамата која се крена на моделите на YEEZY, NMD и Nike. Што денес важи за реткост.

Проверете ја добитната 10ка –

10. UNITED ARROWS & SONS x adidas Originals Master

9. BAPE x UNDFTD x adidas Campus 80s

8. New Balance 990 Black

7. adidas Gazelle

6. ACRONYM x Nike Air Presto Mid

5. Converse Chuck Taylor 70s

4. New Balance 990 Grey

3. Highsnobiety x adidas UltraBoost

2. Maison Margiela Replica Trainer

1. Common Projects BBall

 

За авторот

Нино

Нино е алфа и омега за техничкиот дел, неговата работа е одржувањето на моторот кој го движи Friday. Кога не работи на Friday обично дизајнира сајтови во Why Not Communications, прописно навлечен на сите серии кои вклучуваат магии и змејови обожава кафе и музика. Доколку нешто не функционира на Friday како би требало или вашиот банер доцни со поставување тој е човекот кој би требало да го обвините :)