Стил

Најдобрите 18 брендови за машки костуми

Напишано од martin

Кога станува збор за машкиот стил, не е ништо поважно од квалитетен костум. Иако со текот на времето се менуваше малку, костумот останува врв на стилот со векови. Денес, тој продолжува да им дава на мажите низ целиот свет чувство на софистицираност што другите облеки не можат. Се разбира, не сите костуми се создадени еднакви, затоа ние денеска ќе ви ги претставиме најдобрите.

Burberry

Dolce & Gabbana

Gucci

Brioni

Saint Laurent

Givenchy

Valentino

Boglioli

Ermenegildo Zegna

Bottega Veneta

Kingsman

Brunello Cucinelli

Tom Ford

Hugo Boss

Ralph Lauren Purple Label

Dunhill

Canali

Emporio Armani

За авторот

martin