Троши

Најдобрите 8 нови есен/зима машки парфеми за крај на 2016

these-4-mens-fragrances-were-just-voted-best-of-the-year
Напишано од Хонг

Крајот на годината значи една работа – подароци, подароци и само подароци. А поради фактот што ние сме сајт за мажи, во продолжение 8 нови есен/зима парфеми кој можат да бидат идеалниот подарок за секој татко, маж, дечко, другар, брат…

Како и со гардеробата, така и со парфемите, сезонските промени се добредојдени. Сега ни се потребни појаки парфеми, што подолго траат, затоа што слоевитата облека бара појак мирис.

8 предложи во продолжение, но доколку имате фаворит кој не е на листата, чекаме да ни пишете

Acqua Di Parma Note Di Colonia

 

Acqua di Parma Note di Colonia

Prada L’Homme Prada

 

Prada L'Homme

Tom Ford Private Blend Les Extraits Vert

 

Tom Ford Private Blend Les Extraits Vert

Bentley Infinite Rush White Edition

 

Bentley Infinite Rush White Edition

Zadig & Voltaire This Is Him!

 

Zadig & Voltaire This Is Him!

Joop! Homme Kings Of Seduction Black

 

Joop Homme Kings of Seduction Black

Givenchy Gentlemen Only Absolute

 

Givenchy Gentlemen Only Absolute

Jean Paul Gaultier Le Male Essence

 

Jean Paul Gaultier Le Male Essence

За авторот

Хонг