Најново

Неколку предлози од најдобрите часовници од SIHH 2018

Напишано од martin

За оние кои се огромни љубители на часовниците и се дел од тој свет, третата неделеа од месецот јануари е времето кога треба да се качите на авион и да отидете во Женева и да ги видите најдобрите технолошки откритија и часовници од најпознатите светски брендови.

Таму може да се видат голем број на новитети, но ние одвоивме неколку модели кои оставија големо внимание на последниот Саем за часовници во Женева.

IWC Tribute to Pallweber ‘150 Years’

Montblanc 1858 Geosphere World Time

Baume & Mercier Clifton Baumatic

Audemars Piguet Royal Oak Offshore

Jaeger-LeCoultre Polaris Memovox

Piaget Altiplano Ultimate 910P Automatic

Hermès Carrè H

Cartier Santos

За авторот

martin