Мода

Ни пристигнаа нови џорданки

Популарниот бренд ни ги претстави новите Air Jordan 6 кои го носат називот UNC. Овие патики важат за едни од најпопуларните во светот. Како и што сме навикнати, станува збор за кошаркарски високи патики кои се неверојатно удобни.

Она што најмногу се гледа кај патиките се уникатните бои. Доминантна е црната боја која ги прави патиките елегантни, а белата и плавата боја го даваат оној спортски момент. Иако важат за кошаркарски патики, овој модел одлично може да се вклопи во кежуал спортскиот секојдневен стил.

За авторот

martin