Одржување

Новиот парфем Tom Ford “Tobacco Oud Intense”

Напишано од martin

Од очила за сонце, до чнти и гардероба, овој бренд го окупираше пазарот со своите производи. Сега, уште еднаш не воодушевуваат со својот најнов мирис. Станува збор за “Tobacco Oud Intense” кој содржи арапски тутун и мошус со што би се створила магична мешавина која ќе ги разбуди сите сетила. Самиот парфем има и богати подтонови како нијанси на килибар, сандаловина и Тонка грав зрна, со скриени траги од коријандер, пачули и кедар.

 

За авторот

martin