Мода

Пролет/лето 2018 колекцијата на Armani Exchange

Напишано од martin

Armani Exchange еден од најпознатите светски брендови за оваа пролет/лето 2018 сезона, ни носи спортска естетика. Преку лежерни кежуал модни парчиња и комбинации, новата линија на Armani Exchange содржи bomber јакни, маици, тренерки, дуксери, патики, како и разни други важни аксесоари од типот на ранци и чанти.

Armani Exchange брендот е глобално познат моден бренд кој претставува една линија за младите со фокус кон италијанскиот стил. Новите парчиња на од новата колекција на овој бренд можете да ги најдете ексклузивно во мултибренд продавницата City Fashion во Скопје Сити Мол.

За авторот

martin