Пијалоци

Рецепт за кафе кое ги топи килограмите

Напишано од Пјер

Обичното кафе подобрете го со следните состојки и ќе добиете хит напиток кој ги топи мастите во телото.

Кафето кое ги топи килограмите се прави со помош на црно кафе, путер и посебно масло.

Иако содржи околу 500 калории и 51 грам масти, од кои 79 проценти се заситени масти, рецептурата за ова кафе се покажа дека има одлично дејство на организмот.

Освен што поволно го забрзува метаболизмот и влијае на губитокот на килограми, тоа го подобрува и менталното здравје и енергијата.

Особено добро делува на топењето на мастите на подрачјето на стомакот.

Рецепт:

1. Во една шолја кафе додадете две лажици несолен путер и две лажици масло кое е богато со триглицериди, како што е кокосовото масло.

2. Потоа ставете го во блендер, за се добро да се соедини.

Совет е да користите вистинско кафе во зрно, а не инстант прав, бидејќи тоа содржи многу повеќе антиоксиданси.

А најдоброто кафе се прави во Нутрибулет. Проверете ја нивната откачена понуда на следниов линк

За авторот

Пјер